Stavbou suché kamenné zídky rozhodně nic nezkazíte. Naopak, stane se neotřelým přírodním doplňkem vaší zahrady. Pomocí zídky můžete zahradu předělit, zpevnit svah, ohraničit nebo vyvýšit záhon nebo jen vytvořit zajímavé zákoutí k posezení. Suchá zídka nemusí působit pouze účelově, ale také jako ozdoba zahrady. Fantazii se meze nekladou. Ať již zabudujete přírodní kámen do zahrady jakýmkoli způsobem, rozhodně tím nic nezkazíte. Kámen k přírodě patří, pokud ho vhodně umístíte, nebude rušivým elementem.
Do výstavby se můžete pustit v případě menších projektů sami. Kámen si zakupte, nebo pokud máte možnost sehnat v okolí vašeho bydliště, obstarejte si ho sami. Jestli na postavení zídky nespěcháte a obklopujete se rádi suvenýry z vašich cest a výletů, můžete do vaší stavby zakomponovat kameny, které si přivezete z cest. Budete mít u sebe vzpomínky na cestování v netradiční podobě. Jestli chcete použít zídku spíše jako zahradní doplněk, můžete ji osázet skalničkami, zakrslými dřevinami nebo azalkami. Skalničky vybírejte teplomilné. Můžete je zkombinovat i s bylinkami. Třeba mateřídouškou, které snese i sluneční úpal. Jestli se, ale rozhodnete pro výstavbu větší zdi, je možné, kameny spojit hlínou nebo maltou. Vybírejte si takové kameny, které budou dobře zapadat do vašeho okolí. Přibližně stejná by měla být i jejich velikost. Musíte počítat s tím, že kameny do sebe musí dobře zapadat, aby zídka dobře seděla a byla dostatečně stabilní. Proto se vám bude lépe pracovat s kameny, které tvarem připomínají kvádr.
Začněte s výkopem základu pro zídku. Raději základ vykopejte alespoň čtyřicet centimetrů hluboký. Vysypte štěrkem nebo pískem. Kameny by se vám pod vlastní tíhou propadaly do země. Začněte skládat. Na základ použijte ty největší kameny a snažte se, abyste mezi nimi tvořili co nejmenší mezery. Dále pak už stavte jako zdivo. To znamená, že kámen musíte vždy přeložit přes mezeru. Pak už jen stavíte do libovolné výšky.